Fantasztikus szezonnyitó!

A JÖVŐ BAJNOKAI GENK (BEL), 2021. MÁJUS – 1 FORDULÓ

A 2021-es szezont Genkben nyitotta meg óriási mezőny OK Junior és OK kategóriákban.A gokart minden mai sztárja megmutatta jelenlétét a belga pályán, bepillantást engedve a gokart és azon túli lehetséges jövőbeli bajnokokba!Ez egy csúcsszintű esemény volt a belgiumi Limburg régióban található genki pályán.Az összes legjobb csapat és gyártó ott volt, hogy versenyezzen a legjobb helyekért, a mai gokartozás legjobb tehetségeivel.A felhős égbolt időnkénti fenyegetései ellenére az eső csak néhány csepp erejéig esett, így egyenletes száraz pálya maradt az esemény alatt.A kiélezett három napos verseny után a kockás zászló OK Juniorban a regnáló világbajnok Freddie Slatert, az OK kategóriában pedig az ígéretes Rafael Camarát találta.

Felfelé, a kompakt szakasz készen áll az OK Junior rajtjára Freddie Slater (127) vezetésével Alex Powell (26) mellett a fárasztó kvalifikációs futamok után, hogy a 90 indulót 36 döntősre csökkentsék.Jobb oldalon az OK Senior versenydobogója Rafael Camarával a legmagasabb fokon;a finálé második soráról indult, de már az első körben átvette a vezetést, és ezt a 20 kör végéig meg is tartotta.Hozzá csatlakozik Joseph Turney, aki jól tud a vezetők nyomában maradni, hogy aztán megszerezze a tiszteletbeli helyet Tuukka Taponen.
Képek A RaceBox / LRN Photo / RGMMC – FG

A versenyszezon kezdetén a világjárvány miatti bizonytalanság után végre Genkben indul a Jövő Bajnokai második kiadása.A bajnokság megelőzi a Fia Karting Európa Bajnokság futamait, hogy a versenyzők és a csapatok kipróbálhassák járműveiket és a pályát, de egyedi és innovatív formátumot kínálva a résztvevőknek önmagában is bajnoki címre kívánnak válni.

OK JUNIOR

Az OK Junior 3 csoportjában Julius Dinesen (KSM Racing Team) lepett meg, aki az első helyen végzett az időmérők élén Alex Powell (KR Motorsport) és Harley Keeble (Tony Kart Racing Team) előtt.Matteo De Palo (KR Motorsport) a második csoport élén végzett William Macintyre (BirelArt Racing) és Kean Nakamura Berta (Forza Racing) előtt, de nem sikerült javítania az első csoport élén, a harmadik, a hatodik és a kilencedik helyen végzett. .Kiano Blum (TB Racing Team) a harmadik csoportban lenyűgözte a pole-ért folyó köridőt, Lucas Fluxa (Kidix SRL) és Sonny Smith (Forza Racing) előtt, miközben az összesített időt 4 századmásodperccel javította, és megszerezte a pole-t. pozíció.Macintyre, De Palo, Keeble, Smith, Fluxa, Al Dhaheri (Parolin Motorsport), Blum, Nakamura-Berta és Dinesen egyaránt győzelmet aratott a kiélezett kvalifikációs futamokon, ami már mutatja a kategória potenciális győzteseinek számát.Smith végzett az élen a pole pozícióval az elődöntőben, Dinesen és Blum előtt.

Vasárnap díszletváltás volt, még inkább a juniorok számára, Slater nagyszerű visszatérésével az elődöntőben 8 pozíciót ért el, hogy a csúcsra kerüljön, megelőzve Powellt és Blumot. és Slater, de a junior világbajnok Freddie Slater gyorsan átvette a vezetést, és soha nem nézett hátra, míg Keeble és Smith ugrással zárta a top 3-at, legyőzve Powellt, aki képtelen volt a dobogós helyért versenyezni.

OK SENIOR

Andrea Kimi Antonelli (KR Motorsport) minden bizonnyal az egyik legjobb versenyző volt, és nem is okozott csalódást!Ő volt az első, aki feltette nevét a lista élére Luigi Coluccio (Kosmic Racing Team) és Tymoteusz Kucharczyk (BirelArt Racing) előtt, de gyorsan legyőzte a pole-ért Arvid Lindblad (KR Motorsport), aki a második csoport leggyorsabbja.Nikola Solov (DPK Racing) Antonelli és Coluccio között a negyedik, Rafael Camara (KR Motorsport) pedig közvetlenül mögötte az ötödik helyen végzett.Arvid Lindblad szinte megállíthatatlan volt, és egy kivételével minden előfutamot megnyert, ahol második lett, mögötte egy hasonlóan erős Andrea Kimi Antonelli a harmadik hellyel, míg Rafael Camara a harmadik helyen végzett közvetlenül mögöttük a kvalifikációs előfutam végén.

A vasárnapi elődöntőben némi változás következett be: Antonelli volt az első helyen, de Joe Turney (Tony Kart) jól ugrott a második helyre, Rafael Camara pedig a legjobb 3-at, így az eddig domináns Lindblad a negyedik helyre esett vissza. a döntő kezdete.Az utolsó futam gyorsan eldőlt, amint Rafael Camara kamatoztatta az egész hétvégén mutatott sebességét, az élre ugrott és korán elhúzott.

INTERJÚ RÉSZLET JAMES GEIDEL

James Geidel, az RGMMC elnöke rendkívül pozitívan értékeli a következő szezont, különösen a csapatok és versenyzők növekvő érdeklődését, hogy visszatérjenek a pályára.„Örülök, hogy látom, hogyan indult az év, ez általában pozitív kezdet a gokartozás számára, és izgalmas sorozat elé nézünk, miközben mindig azon dolgozunk, hogy fejlődjünk.A „Bajnokok” a következő középső lépést jelenti a meglévő szakadék áthidalására, különösen a monomake sorozatokból származó csapatok számára.Ez nagyon más! A jövő bajnokainak idővel önálló bajnoksággá kell válniuk, de egyelőre határozottan az FIA-eseményekre való felkészülési terepnek tekintik.”

ZÁRJON... FREDDIE SLATER

A regnáló világbajnok, Freddie Slater, az OK Junior játékosa sikeresen megnyerte a Jövő Bajnokai első futamát a 90 regisztrált versenyző közül, a nemzetközi szinten legjobbnak számító versenyzők közül, köszönhetően annak az elhivatottságnak, amelyet mind fizikailag, mind mentálisan, és mindenekelőtt felkészített. Csapata kemény szakmai munkájának köszönhetően.

1) A kvalifikáció után a legjobb időd 54.212 volt, ami gyorsabb volt, mint az időmérőn;mi történt?

Egy rövid kvalifikációs futás miatt nem volt alkalmam megmutatni az igazi sebességemet, és több ponton forgalomba ütköztünk.

2) Az elődöntőben a kilencedik pozícióból indultál, és már kilenc kör után átvetted a vezetést;hogy csináltad?

Belülről remekül kezdtem, és tudtam, hogy gyorsan haladnom kell a versenyen, mielőtt a verseny szétterül.Szerencsére megvolt a tempónk a talpra álláshoz.

3) A döntőben mind a 18 körön végig az élen álltál, nagy elszántsággal, elképesztő győzelemmel.Minek köszönheted ezt a nagyszerű versenyszezonkezdést?

Keményen dolgoztunk a fizikai és szellemi edzéseken az idei szezon elején.A csapat kemény munkája mellett ez a kombináció hozza a legjobb eredményeket.

4) Van-e stratégiája a közelgő Champions of the Future rendezvényeken 2021-ben, hogy megnyerje ezt az ambiciózus címet?

Ahogy egyre érettebb versenyző leszek, tudom, hogy kulcsfontosságú a következetesség.

Minden körben ugyanazt a vezetést fontos.Igyekszem gyorsasággal és minimális kockázattal versenyezni, hogy biztosítsam a bajnokságok megnyerését.

Az OK Senior rajthoz álló csoportja Andrea Kimi Antonellivel (233) a pole pozícióban, mellette Arvid Lindbland (232), Rafael Camara (228), Luigi Coluccio (211) és Joseph Turney (247)

a versenyen, soha nem néz vissza a kockás zászlóig.Mögötte hosszas csata zajlott a védekező Turney és csapattársa, Tuukka Taponen (Tony Kart) között, aki remekül visszatért, és a záró szakaszban sikerült megelőznie a második helyet.Az addig domináló két KR csapattárs, Antonelli és Lindblad néhány hellyel hátrébb került, és negyedik és ötödik lett.

ÁRAK ÉS DÍJAK

Minden kategóriában trófea az egyes versenyszámok döntőjében az első 3 versenyzőnek.

AZ ÉV SOFŐRÉNEK

Az év versenyzője díjat minden osztályban a 2021-es Champions of the Future versenyeken a legjobb 3 versenyző kapja. A 3 elődöntőt és a 3 döntőt együtt számítják ki.A legtöbb pontot elért pilóta lesz az év versenyzője.